Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

11 miejsce Mariusza Jarka w Pucharze Świata w Szczawnie

 

Poraz pierwszy w historii Puchar Świata w four crossie odbył się 5 maja w Szczawnie. Najlepszy z Polaków, zwycięzca Pucharu Polski Mariusz Jarek, zajął doskonałe 11 miejsce. 

 

Zwykle Słoneczna polanka, tego dnia zamieniała się w błotnisty ciężki teren, przerywając kwalifikacje, i przesuwając finały na godzinę 21:00. Pomimo utrudnień i mniejszej liczby widzów niż w pierwszej połowie dnia, zawody się odbyły a zawodnicy byli zadowoleni!

 

 

MARIUSZ JAREK, 11. miejsce
„Druga edycja Pucharu Świata w Szczawnie-Zdroju za mną. Dobrze jest, kiedy tak ważne zawody odbywają się we własnym kraju - masz obok siebie wielu znajomych, a kibice dopingują zwłaszcza Polaków. Dwa dni suszy i skromnych opadów dały nam idealne warunki do treningów. Sobota nie była już tak świetna. Na koniec czasówek spadł obifty deszcz, który utrzymał się już do końca zawodów, przez co spora część kibiców opuściła tor.

Moja czasówka odbyła się na suchym torze, nawet zbyt suchym. 18. miejsce po czasówkach. Kiedy część zawodników jedzie po mokrym, a część po suchym, tak to zwykle bywa, że zdarzają się czwórki z trzema mocnym zawodnikami, bo teoretycznie słabszy zawodnik jest tym mocnym przez gorszy czas kwalifikacji. Moi rywale byli na wysokim poziome.

Moje dwa biegi - 1/16 i 1/8 - zakończyłem na pierwszym miejscu. Już od wyjścia z bramki do samej mety nie oglądałem żadnego tyłka przed sobą. Walka o pierwszą ósemkę była całkiem blisko. Trudne warunki i zmęczenie nie pozwoliły mi się odpowiednio skupić na bramce, przez co Hannes Slavik i Marek Pesko na pierwszej prostej zrobili ze mną kanapkę, lecz niestety to ja byłem środkiem... Bardzo chciałem dostać się w końcu do pierwszej ósemki i udowodnić wszystkim, że też jeżdzę szybko. Na osłodę byłem najlepszy z Polaków, więc aktualnie jestem liderem Pucharu Polski.
Chciałbym podziękować Łukaszowi, Lechowi i Martynie za pomoc między startami, bo dobrze jest mieć suchą parę gogli i rękawiczek przed każdym startem w takim błocie”.

 

 

 

Warto wspomnieć, że zawody 4X Festina Night Race – Pro Tour #2 były jednocześnie walką o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju oraz pierwszą edycją tegorocznego Pucharu Polski w four crossie.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

 

KATEGORIA JUNIOR
1. Gustaw Dądela (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój)
2. Patryk Zawadzki (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój)
3. Maciej Rawiński (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój)

 

KATEGORIA ELITA
1.Mariusz Jarek (MTB Wieża Anna Szczawno-Zdrój)
2. Szymon Smołka (Rybnik)
3. Remek Oleszkiewicz (Dartmoor Uniqua LKKG BGŻ Lublin)

 

 

 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49 tel: 22 405 80 45
Warszawa - Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
tel: 22 374 55 29 
Warszawa - Puławska 531 tel: 22 644 10 26
 
 Kontakt mail: airbike@airbike.pl