Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Kinga Gajewska trzecia na 3. rundzie MP MX kobiet

II Runda Mistrzostw Polski MX Kobiet w Sobieńczycach za nami. Tym razem zawody odbyły się w ramach Mad Skillz Festival i były elementem kilkudniowego show motocyklowo-muzycznego. Dodajmy jednak, że elementem bardzo widowiskowym, bo emocji, jakich dostarczyły jadące Błotka, wystarczy wszystkim zapewne na długo.

Na maszynie startowej stanęło 13 zawodniczek na czele z Joanną Miller, która do tej pory zgromadziła maksymalną ilość punktów. Czasy uzyskane podczas treningów wskazywały, że i tym razem zawodniczka CAMK Człuchów jest w świetnej formie i pozostaje poza zasięgiem konkurentek. Te jednak zamierzały stoczyć zażartą walkę o pozostałe miejsca na podium, na które największy apetyt miały Zofia Radziwiłowicz i sponsorowana przez Muc Off Kinga Gajewska. Nie oznaczało to rzecz jasna, że reszta stawki pozostanie w tle… w MP Kobiet walka trwa do ostatniej sekundy. Dowodem pełna mobilizacja w obozie KM Cross Lublin, który w walce o punkty w klasyfikacji klubowej wystawił czteroosobową reprezentację. Treningi i wyścigi dziewczyn wypełniły niemal cały dzień zawodów. W kwalifikacjach najlepsze czasy uzyskały Miller, Zacharewicz, Gajewska i Radziwiłowicz. Pierwszy wyścig miał niezwykle dramatyczny przebieg… Na trzecim okrążeniu bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi uległa jedna z faworytek Żaneta Zacharewicz. Zawodów nie przerwano, a na mecie jako pierwsza pojawiła się Miller. Druga była nasza Kinga Gajewska, a trzecia Zofia Radziwiłowicz, które w drugim wyścigu zamieniły się miejscami. 

Wyniki II Rundy MP MX Kobiet:

1. Joanna Miller (CAMK Człuchów) – 100 pkt.

2. Zofia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy) – 84 pkt.

3. Kinga Gajewska (KM MXMoto Racing) – 84 pkt.

4. Wiktoria Horodyńska (ŚTM Moto-Max) – 76

5. Aleksandra Szymuś (KM Cross Lublin) – 72 pkt.

6. Maria Staniak (Klub Motorowy TNT) – 70 pkt.

7. Kaja Kamińska (KM Cross Lublin) – 68 pkt.

8. Karolina Mikoda (Klub Motorowy TNT) – 66 pkt.

9. Katarzyna Kula (Automobilklub Polski) – 63 pkt.

10. Katarzyna Więckowska (KM Cross Lublin) – 61 pkt.

11. Blanka Kalisz (Automobilklub Polski) – 61 pkt.

12. Aleksandra Więckowska (KM Cross Lublin) – 59.pkt.

13. Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) – 0 pkt.

W Sobieńczycach był także inny wspierany przez Muc Off zawodnik - Batek Obukowicz, który przez dwa dni pracował na koparce, żeby zbudować hopę. Sprowadził najlepszych rajderów rowerowych z Polski, żeby razem z nimi dać super pokaz, jak się lata na rowerze. 


 

Facebook

Kontakt

Warszawa - Al. KEN 49 tel: 22 405 80 45
Warszawa - Bitwy
Warszawskiej 1920r 23
tel: 22 374 55 29 
Warszawa - Puławska 531 tel: 22 644 10 26
 
 Kontakt mail: airbike@airbike.pl